Підписували договір волонтера: чи можна роботу агітаторів вважати підкупом виборців

15

Апр 2019

Підписували договір волонтера: чи можна роботу агітаторів вважати підкупом виборців

Коментировать

Передвиборчі агітатори в Сєвєродонецьку, що на Луганщині, скаржаться, що їм не заплатили за роботу. Хоча платити їм взагалі не мали, оскільки згідно з законом це вважається підкупом виборців. Об этом сообщает 55kanal.in.ua со ссылкой на СМИ.

Один з таких агітаторів, Віталій Васільєв, показав документи, журнали й футболки з символікою передвиборчої кампанії Петра Порошенка. Так він доводив, що працював агітатором на передодні першого туру.

Серед документів чоловік показав й договір – між ним, як волонтером, і громадською організацією "Солідарність". Волонтерам, як відомо, не платять. Проте за перші тижні роботи Віталій, за його словами, таки отримував гроші.

"За 14 днів, які я відстояв, мені не заплатили. Як і по 10 гривень за зібрані анкети в підтримку Порошенка, і 1000 гривень за роботу спостерігачем на дільниці у день виборів", – зазначив він.


Одні з документів, які продемонстрував Віталій

У виборчому штабі Порошенка цю ситуацію вже прокоменували.

Агітатори винагороди у нас не отримували. Їм, згідно з рішенням ЦВК, відшкодовувалися витрати,
– пояснив речник передвиборчого штабу чинного президента Олег Медведєв.

Чи можна вважати встановлену сітку оплати за різні види робіт, про яку розповідає Віталій, компенсацією витрат, не зовсім зрозуміло.

У МВС ще 5 лютого заявили, що виборче законодавство не передбачає те, що кандидати мають право платити спостерігачам й агітаторам під час виборчої кампанії.

У громадські мережі "Опора", яка здійснює моніторинг виборів, припустили, що цей випадок можна оцінювати як підкуп виборців.

Людині пообіцяли гроші, щоб він проголосував й агітував своїх друзів та родичів в обмін на обіцяну винагороду. Але знову ж таки, це – гіпотеза,
– прокоментував Олексій Кормілецький, координатор спостереження "Опори" за виборами в Луганській області.

Громадські активісти вже провели своє розслідування, зібрали матеріали та подали заяву до поліції. Проте така справа може розглядатись від кількох тижнів до кількох місяців.

Прогноз погоди на 15 квітня: Україну розділять сонце та дощі
сьогодні
2216
Автор: Антон Голобородько

Джерело статті: “http://24tv.ua/pidpisuvali_dogovir_volontera_chi_mozhna_robotu_agitatoriv_vvazhati_pidkupom_vibortsiv_n1140849”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий

Ми допоможемо знайти роботу у Вінниці
Ми допоможемо знайти роботу у Вінниці

«Як знайти роботу?», « Куди звернутися по допомогу?», «Як не потрапити в лапи шахраїв?» - ці та інші запитання, що стосуються пошуку роботи, я чую майже кожен.

Максимус переїхав!
Максимус переїхав!

Спортивний клуб Максимус за адресою Червоноармійська, 1-А (Університет Україна, біля пив-заводу) переїхав у нове приміщення

Діти України за мир
Діти України за мир

А тим часом, в школах Вінницької області продовжується акція «Діти України за мир», яку ініціював "Народний Майдан Вінниччини".